Академик (Свищов) победи у дома Локомотив (Русе) с 5:3 в приятелска среща. Стана

...

Екшън в Свищов! Осем гола, три греди, дузпа и автогол

Академик (Свищов) победи у дома Локомотив (Русе) с 5:3 в другарска среща. Стана зрелищен дуел. Противно на крайния резултат, първоначално гостите бяха по-рационални в завършващата фаза. Преслав Петков им даде задатък в 6-ата минута, а десетина по-късно асистира и за попадението на Бисер Георгиев. „ Студентите “ не трепнаха и в 30-ата минута завърналия се в тима Кристиян Иванов върна един гол. В продължението на първата част капитана Иван Ганев изравни от дузпа. Обратът стана факт в 50-ата минута, когато русенци си вкараха автогол. В идващите 8 минути топката мина по един път голлинията на двете порти. Първо Петър Петров повиши на 4:2, а след това Бисер Георгиев върна интригата с трети гол за „ железничарите “. Божидар Матеев фиксира окончателното 5:3 в последните секунди на контролата. Освен осемте попадения, топката три пъти се удари в гредите. Сториха го Мартин Колев от Академик, Живко Парашкевов и Иван Димитров за русенския отбор.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.